Home Elektrokotle ELEKTROKOTLE

Elektrické kotle

Bezpečné řešení, které zapadne do celkového ekosystému topení elektřinou

Chtěli byste si užít pohodlí a vaším jediným zdrojem energie je elektřina? Díky přeměně elektrické energie na energii tepelnou si můžete dopřát pohodlí a neomezené množství teplé vody.

Tato technologie je bezpečná a spolehlivá a představuje nejjednodušší způsob vytápění vašeho domu či bytu.

Výhody elektrokotle

  • Nízké pořizovací náklady
  • Jednoduchá montáž i obsluha
  • Bezobslužnost
  • Bez nutnosti doplňování topiva
  • Tichý a čistý provoz

Zaostřeno: elektrokotle

Pomocí elektrického kotle se zajišťuje vytápění obytných či jiných prostor elektřinou. Kotel funguje tak, že pomocí topných tyčí se v kotli ohřívá voda. Tato voda se poté za využití čerpadla distribuuje do otopné soustavy, tedy do radiátorů, případně podlahového topení. Výhodou jsou nízké pořizovací náklady elektrokotlů ve srovnání například s tepelnými čerpadly. Když si koupíte elektrokotel, není nic dalšího potřeba (ani komín). Montáž i instalace jsou velmi jednoduché a stejně tak je snadná i jejich obsluha. Oceníte kromě jiného bezobslužnost elektrických kotlů i to, že nemusíte shánět otop, natož jej uskladňovat. Nejsou hlučné, navíc nevytváří žádný odpad.


Typy elektrokotlů

Voda může být rozváděna buď bezprostředně po ohřátí, myslíme tzv. přímotopný elektrokotel, eventuálně ji lze ohřívat během nízkého tarifu sazby D57d do zásoby, což umí elektrokotel s akumulací tepla.

Přímotopné elektrické kotle nemají zásobník na vodu, jsou proto menší a snadno je nainstalujete. Rychle reagují na potřebu ohřívání, jsou de facto bezobslužné a bezhlučné. Logicky ale spotřebují více elektřiny.

Akumulační elektrické kotle jsou vybaveny nádrží na vodu. Ta udrží teplo při výpadku proudu i několik hodin. Reagují však delší dobu na změnu teploty a kvůli nádrži přirozeně zaberou i více místa.

 Oranžové call to action tlačítko

Nechte si poradit

Investici do elektrického kotle je důležité řádně promyslet, protože se jedná o krok, který bude pohodlí vašeho domova ovlivňovat léta. Chápeme, že to není jednoduché a proto jsme tady my. Zdarma s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme řešení, za které dáme ruku do ohně a které vás v žádném případě nezklame. 

Zavolejte nám, nebo napište. Elektrokotlům rozumíme a zaručíme vám kvalitu za rozumnou cenu na Vysočině a Jižní Moravě.