Home Podlahové vytápění TEPLOVODNÍ PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

Podlahové topení představuje velmi efektivní způsob vytápění. Soustava potrubí, kterými protéká voda ohřátá na 30–50 °C, je zabudována do podlahy. Od podlahy ji odděluje akumulační (často betonová) vrstva. Tento typ topení se výborně doplňuje s tepelným čerpadlem.

Výhody podlahového topení

  • vytápěcí soustava nezabírá žádný užitný prostor
  • spotřeba energie na vytápění je nižší než u radiátorů
  • pro ohřev vody lze využít nízkoteplotní zdroje (tepelná čerpadla, kondenzační kotle, ale i solární tepelnou soustavu)
  • ve vytápěném prostoru může být nižší teplota vzduchu

Zaostřeno: teplovodní podlahové topení


Z pohledu pocitové i objektivní tepelné pohody prostředí nabízí podlahové vytápění mnohem lepší možnosti než radiátorové. Způsobuje to kvalitnější výškové rozložení teploty vzduchu. Nad podlahou je ve výšce 10 centimetrů teplota u podlahového vytápění mnohem vyšší než u radiátorového, nedochází tak k nepříjemným pocitům chladna od nohou.


Zdravotní benefity


Už naše babičky věděly, že k nachlazení dochází nejčastěji od nohou. Pokud máte nohy v teple, zvyšujete si odolnost vůči nachlazení. Teploty podlahy do 30 °C ostatně pomáhají vyhnout se angínám či zánětům horních cest dýchacích.

Podlahové topení sálá teplo a ohřívá jím okolní stěny. Od stěn se ohřívá vzduch, přičemž se zachovává jeho optimální vlhkost, která bývá 40 až 55 %. Klasické radiátory obytné místnosti často neúměrně vysušují, a vlhkost tak klesá pod 40 %. Suchý vzduch vysušuje sliznice, čímž způsobuje kromě jiného kašel, bolesti v krku, extrémně vysušenou pokožku či pálení očí, ale i celkové zhoršení obranyschopnosti organismu.

Díky menší cirkulaci vzduchu než u klasického radiátoru dochází k tomu, že víření prachu je menší. Ve většině případů teplota podlahy nepřesáhne 27 °C a ve výšce 150 cm od podlahy je příjemných 22 °C. Do teploty 27°C se navíc prach prakticky nevíří a na rozdíl od radiátorů nedokáže zvednout velké prachové částice. Pro astmatiky, prachové alergiky i jiné respirační bojovníky je proto podlahové topení požehnáním.

 Oranžové call to action tlačítko

Nechte si poradit

Investici do podlahového vytápění je důležité řádně promyslet, protože se jedná o krok, který bude pohodlí vašeho domova ovlivňovat po desetiletí. Chápeme, že to není jednoduché a proto jsme tady my. Zdarma s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme řešení, za které dáme ruku do ohně a které vás v žádném případě nezklame. 

Zavolejte nám, nebo napište. Vytápěním podlah rozumíme a zaručíme vám kvalitu za rozumnou cenu na Vysočině a Jižní Moravě.