Home Tepelná čerpadla VODA - VZDUCH

TEPELNÁ ČERPADLA VODA - VZDUCH

Moderně, úsporně a na dlouho

Čerpadlo voda – vzduch odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody.

Dobré řešení pro rodinné domy bez pozemku pro tepelné čerpadlo s plošným kolektorem.

  • Jednoduchá a rychlá instalace
  • Nižší náklady oproti čerpadlům země – voda
  • Chlazení v letním období

Zaostřeno: voda – vzduch

Tepelná čerpadla voda – vzduch získávají energii ze vzduchu v okolí vaší nemovitosti, a to i pokud venkovní teplota výrazně klesne pod 0 °C. Energii, kterou získají při nízké teplotě, přečerpají do vyšších hodnot a předají ji dále do otopné vody. Elektřina je využívána pouze na pohon dvou stěžejních součástí tepelného čerpadla: kompresoru a ventilátoru. Tím se vytvoří přibližně jedna třetina energie, již čerpadlo dodá pro ohřev otopné vody – zbytek energie se „vytáhne“ z okolního vzduchu. Účinnost těchto čerpadel umocňuje fakt, že bývají již dlouhodobě využívána v chladných severských zemích.


Dva hlavní typy tepelných čerpadel voda – vzduch

Monoblok je druh tepelného čerpadla, jež má uzavřený chladicí okruh, který je pouze ve venkovní jednotce. Propojení mezi venkovní a vnitřní částí tepelného čerpadla je řešeno díky potrubí s topnou vodou.

Split je ten typ čerpadla, v němž se chladicí okruh instaluje a naplňuje chladivem až přímo na místě. Propojení mezi venkovní a vnitřní částí tepelného čerpadla je dosaženo pomocí chladivového potrubí.


Umístění čerpadla

Zásadní podmínka je umístění čerpadla tak, aby nerušilo nadměrným hlukem vaše sousedy ani vás samotné. Není vhodné umisťovat tepelná čerpadla na střechy ani na konzole zabudovávané do obvodových stěn obytných budov, neboť může docházet k nežádoucímu přenosu vibrací do budovy samotné.

Oranžové call to action tlačítko

Nechte si poradit

Investici do tepelného čerpadla voda - vzduch je důležité řádně promyslet, protože se jedná o krok, který bude pohodlí vašeho domova ovlivňovat po desetiletí. Chápeme, že to není jednoduché a proto jsme tady my. Zdarma s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme řešení, za které dáme ruku do ohně a které vás v žádném případě nezklame. 

Zavolejte nám, nebo napište. Tepelným čerpadlům rozumíme a zaručíme kvalitní řešení voda - vzduch za rozumnou cenu na Vysočině a Jižní Moravě.