Home Tepelná čerpadla VZDUCH - VZDUCH TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VZDUCH

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VZDUCH

Moderně, úsporně a na dlouho

Čerpadlo vzduch – vzduch odebírá teplo z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř budovy. Ohřívá ho přímo bez prostřednictví topného systému a má díky tomu vyšší topný faktor než ostatní tepelná čerpadla.

  • Oproti ostatním typům čerpadel nízká pořizovací cena
  • Rychlá a jednoduchá instalace
  • Možnost chlazení, odvlhčování, čištění a ionizace vzduchu

Zaostřeno: vzduch – vzduch


Tepelná čerpadla vzduch – vzduch jsou jednou z variant čerpadel typu voda – vzduch, přičemž distribuují teplo za pomoci vzduchu. Zdrojem tepla je v jejich případě venkovní vzduch a jsou schopny účinně pracovat i hluboko pod bodem mrazu. I ledový vzduch v sobě totiž skrývá určitou tepelnou energii. Jediným provozním nákladem tak zůstává elektřina pohánějící technologické zařízení. Ta však tvoří pouze zhruba pětinu až čtvrtinu celkových provozních nákladů. Za okolní vzduch a teplo z něj se však přirozeně platit nemusí. Tato čerpadla jsou obvykle nenáročná na instalaci a hodí se do rozmanitého spektra obytných i komerčních prostor.

 

Specifika čerpadel vzduch – vzduch


Výhodou tohoto typu čerpadla je nesporně nízké pořizovací cena. Před jeho pořízením je ale důležité myslet na to, že topným médiem je vzduch, který má velmi nízkou teplotní kapacitu. V případě domů s minimálními tepelnými ztrátami to není problém. Ten vzniká u objektů s vyššími energetickými ztrátami. Zde je pro vytopení třeba velké množství vzduchu, což ale vytváří nejen velký průvan, ale i velký hluk vnitřní jednotky. Pomoci sice mohou multisplit jednotky (více vnitřních jednotek v jednotlivých místnostech), tím pádem ale dramaticky roste cena. Pro objekty s velkým počtem místností není toto řešení, tedy čerpadla vzduch – vzduch, funkční.

 Oranžové call to action tlačítko

Nechte si poradit

Investici do tepelného čerpadla vzduch - vzduch je důležité řádně promyslet, protože se jedná o krok, který bude pohodlí vašeho domova ovlivňovat po desetiletí. Chápeme, že to není jednoduché a proto jsme tady my. Zdarma s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme řešení, za které dáme ruku do ohně a které vás v žádném případě nezklame. 

Zavolejte nám, nebo napište. Tepelným čerpadlům rozumíme a zaručíme vám kvalitní řešení vzduch - vzduch za rozumnou cenu na Vysočině a Jižní Moravě.