Home Tepelná čerpadla ZEMĚ - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA ZEMĚ - VODA

Moderně, úsporně a na dlouho

Tepelná čerpadla typu země – voda získávají tepelnou energii ze země, předávají ji topné vodě, čímž výrazně šetří náklady na vytápění.

  • První typ čerpadla země – voda může odebírat teplo z plochy pozemku. Pod jeho povrchem jsou uloženy plastové hadice s nemrznoucí směsí, jež přenáší teplo mezi zemí čerpadlem. Nejlepší varianta pro rodinné domy s vhodným pozemkem.
  • Druhý typ čerpadla země – voda odebírá teplo z jednoho či více vrtů o hloubce 80–250 metrů ze zapuštěné plastové sondy naplněné nemrznoucí směsí. Díky ní dochází k přenosu tepla mezi zemí a tepelným čerpadlem.

Zaostřeno: země – voda

 

Tepelná čerpadla typu země – voda získávají tepelnou energii ze země, předávají ji topné vodě, čímž výrazně šetří náklady na vytápění. „Dolování" tepla z půdy je řešeno buď prostřednictvím vrtů, nebo umístěním plošných kolektorů pod plochu zahrady. Tento druh tepelného čerpadla náleží vůbec k nejúčinnějším, dokonce je vhodný i do oblastí s velmi mrazivým klimatem.

 

Technické detaily čerpadel země – voda


Celý okruh se skládá z vnitřní jednotky a zemních kolektorů, nebo vrtů. Vnější okruh je tvořen potrubím naplněným nejčastěji nemrznoucí glykolovou směsí. Potrubí je položeno buď rozvinuté pod plochou zahrady, případně spuštěno do hlubokého svislého vrtu. Délka potrubí bývá několik desítek až stovek metrů. V případě plošného kolektoru je proto potřeba větší a zároveň nezastavěná část pozemku; v případě využití vrtu se jedná o relativně úzkou sondu a její hloubka je ovlivněna i složením nejen půdy, ale i v ní obsažených hornin. Na 1 kW energie pak počítejte zhruba 30 m2 zahrady, respektive 12 metrů hloubky vrtu.
Teplo země ohřívá nemrznoucí kapalinu v potrubí, která posléze proudí do výměníku tepelného čerpadla. Tady předává teplo chladivu vnitřního okruhu, to stlačuje kompresor, čím se násobí jeho teplota. Chladivo předává energii do topné vody a cyklus se přirozeně opakuje.

 Oranžové call to action tlačítko

Nechte si poradit

Investici do tepelného čerpadla země - voda je důležité řádně promyslet, protože se jedná o krok, který bude pohodlí vašeho domova ovlivňovat po desetiletí. Chápeme, že to není jednoduché a proto jsme tady my. Zdarma s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme řešení, za které dáme ruku do ohně a které vás v žádném případě nezklame. 

Zavolejte nám, nebo napište. Tepelným čerpadlům rozumíme a zaručíme vám kvalitní řešení země - voda za rozumnou cenu na Vysočině a Jižní Moravě.