Home Rekuperace DO DOMU REKUPERACE VAŠEHO DOMU

REKUPERACE VAŠEHO DOMU

Ohřívání čerstvého vzduchu teplem domova

I nové a zateplené domy je vhodné pomocí rekuperace zbavovat přebytečné vlhkosti. U starších domů je třeba zvážit vhodnost investice.

Výhody rekuperace

  • omezení tepelných ztrát a finanční úspora na provozu
  • filtrace a cirkulace vzduchu prospívá nejen alergikům a astmatikům
  • udržení stabilní teploty i vlhkosti vzduchu v interiéru
  • zabránění tvorbě plísní a množení bakterií

Zaostřeno: rekuperace do domu

Pro rodinné domy je vždy vhodné mít centrální rekuperační systém větrající celý dům, ne pouze jednu místnost. Hodně zhruba řečeno můžeme počítat se třemi fázemi výkonu. Maximální výkon zajistí výměnu vzduchu v celém domě do 60 minut. Standardní chod je vhodný pro denní využití, když se v domě pohybujeme – konečně pak nízký výkon vhodný tehdy, když v domě nikdo není (výměna vzduchu třeba za 5 hodin). Při extrémním pachu (třeba při karambolu v kuchyni) vyměníte relativně rychle vzduch, což určitě oceníte.


Co možná nevíte

Co se týče hlučnosti rekuperační jednotky, pak může dojít ke dvěma hlučnějším projevům rekuperace. Jednak může být problém už samotný zvuk motoru ventilátoru, přičemž kvalitní rekuperační jednotky tento problém prostě nemají. Dále může nepříjemně znít samotné proudění vzduchu. Zde je třeba dbát na správnou instalací, vhodné komponenty a celkové vyladění celého systému.


Dobrá rekuperace zvládne automaticky i tzv. letní bypass. Při vyšší venkovní teplotě, než je v domě, se otevře večer, když poklesne venkovní teplota – a funguje stejně, jako když večer otevíráte okna pro zchlazení místností.


Největším benefitem rekuperace není primárně finanční úspora, ale zvýšení životního komfortu. Je něco téměř návykového dýchat svěží a čerstvý vzduch po celý den.

 Oranžové call to action tlačítko

Nechte si poradit

Investici do rekuperace do domu je důležité řádně promyslet, protože se jedná o krok, který bude pohodlí vašeho domova ovlivňovat po desetiletí. Chápeme, že to není jednoduché a proto jsme tady my. Zdarma s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme řešení, za které dáme ruku do ohně a které vás v žádném případě nezklame. 

Zavolejte nám, nebo napište. Rekuperacím rozumíme a zaručíme vám kvalitní řešení do vašeho domu za rozumnou cenu.